Sekrety Sukcesu

Metoda dwupunktowa dla każdego – Mircea Ighisan George

Metoda dwupunktowa dla każdego - Mircea Ighisan GeorgeLicząca nieco ponad 150 stron książka „Metoda dwupunktowa dla każdego”, której autorem jest Mircea Ighisan George, odnosi się do zagadnień, które pojawiają się w podtytule „Kwantowa transformacja zdrowia i świadomości”. Książkę można podzielić na trzy części. W pierwszej bardzo skrótowo i prostym językiem podawane są podstawy naukowe teorii kwantowych, biologicznych odnośnie ogromnych możliwości przetwarzania informacji przez mózg ludzki, akcentowana jest istotna rola podświadomości i przekonań w wybiórczym (filtrowanym przez mózg) odbiorze świata przez poszczególnych ludzi – bowiem „Twoja rzeczywistość jest zewnętrznym lustrem twoich wewnętrznych przekonań”. Co ważne – nie jesteśmy świadomi większości naszych przekonań (najczęściej tych, które nas blokują na różnych poziomach egzystencji). Przy okazji warto wspomnieć, że o przekonaniach można znaleźć więcej także w pozycjach takich jak: Oczekuj cudów! Sekretna moc tkwi w TOBIE, Manifest obfitości – 10 prostych zasad, a także w opisie czwartego klucza do sukcesu. Z kolei do tematyki związanej z fizyką kwantową szerzej nawiązują książki Boska Matryca i Uzdrawianie Gamma.

Kiedy chcemy coś osiągnąć, powinniśmy wiedzieć, że nie należy skupiać się wyłącznie na jednej ścieżce możliwości dojścia do celu (na tym JAK dojść do celu), np. jeśli celem jest zdobycie dużej sumy pieniędzy, to nie można wyłącznie skupiać się na wygranej w lotto: „Gdy szukasz JAK i masz konkretne wyobrażenia o tym, jak dana rzecz ma się wydarzyć, w efekcie końcowym kładziesz sobie kłody pod nogi”. Zamiast takiego podejścia należy nauczyć się uważności – dostrzegania nadarzających się co chwilę nowych możliwości (dróg do celu), należy: „pozbyć się wszelkich oczekiwań, ćwiczyć uważność i słuchać sygnałów, które wysyła Ci serce”.

Kiedy chcemy poprawić swoje życie, należy posługiwać się też intuicją, bo sama uważność pokazuje tylko zbiór wielu rozwiązań pojawiających się na naszej drodze, ale to my sami musimy nauczyć się zadawać sobie właściwe, precyzyjne pytania, a „Intuicja jest odbieraniem właściwej odpowiedzi bez jej logicznej analizy. Pojawia się ona wtedy, kiedy odpuścimy i zajmiemy się innymi rzeczami”. Przypomnij sobie, ileż to razy rozwiązanie problemu pojawiło się nieoczekiwanie w Twojej głowie, kiedy przestałeś się zamartwiać poszukiwaniem wyjścia z jakiejś trudnej sytuacji i odpuściłeś?

A teraz kilka słów krytycznych wobec książki. Po pierwsze posiada ona kiepskie tłumaczenie, które może przyczyniać się do słabszego zrozumienia przez czytelników tego, co autor pierwotnie miał na myśli. Przykładem może być nieumiejętne użycie tłumaczenia słowa częstotliwość jako frekwencja, bo główne znaczenie słowa frekwencja w naszym języku odnosi się do liczby obecności ludzi w odniesieniu do pewnego wzorcowego stanu (np. frekwencja na wyborach). Kto wie, ile takich słów jeszcze mogło zostać nieumiejętnie dobranych, a nie byłem w stanie tego zauważyć (bo wiele z nich nazwałbym nieco inaczej na wyczucie)?

Ponadto podtytuł książki odnosi się do transformacji zdrowia, jednak w całej książce nie ma o tym mowy, w jaki sposób wspomóc procesy związane z zachowaniem lub przywróceniem zdrowia – i to uważam za największą wadę tej książki, bo obiecuje na okładce coś, o czym w treści nie ma mowy!

O ile część pierwsza jest świetnie napisana i dla mnie jasna, to druga (opisująca kluczową metodę dwupunktową, o której słyszałem sporo pozytywów) i trzecia są napisane mgliście (w stylu otwórz swoje serce) i w zagmatwany i bardzo niejasny, rozwlekły sposób. W sumie samą metodę można jakoś ogarnąć dopiero w podsumowującym rozdział dwustronicowym komiksie.

Nie chcę ani siebie, ani moich czytelników zniechęcić do metody dwupunktowej i zapewne jeszcze poszukam innego źródła, które lepiej oddaje schemat podejścia do tej metody – ale mimo otwartości mojego umysłu – ta książka nie w pełni wyjaśnia, jak skutecznie zastosować metodę dwupunktową, a do tego nie nawiązuje do aspektów zdrowotnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.