Sekrety Sukcesu

Manifest obfitości – 10 prostych zasad – Joe Vitale

Manifest obfitości - 10 prostych zasad - Joe VitaleTo już kolejna książka tego autora, którą uważam za napisaną wyłącznie dla kasy (poprzednia to Wiara). Mimo iż uważam Joego Vitalego za wielkiego inspiratora, to odkąd napisał Zero ograniczeń i uznał, że od tej pory nic ważniejszego już nie potrafi przekazać, to ciągle coś publikuje. Tym razem wygląda na to, jakby z jakiegoś drobnego e-booka zrobiono pełnoprawną książkę o zdrowej cenie 29,90 zł. Tymczasem „Manifest obfitości – 10 prostych zasad” to pozycja licząca ledwie 56 numerowanych drobnych stron, z których spora część jest w całości lub w większej części pusta. Za to cena jest nieadekwatna i pewnie sporą jej część pochłonęła twarda oprawa – o ile zawsze cieszę się na taką właśnie oprawę, to przy tak małym wydawnictwie można było to opublikować jako mały, tani skrypt.

Trudno mi tu cokolwiek cytować, żeby nie zdradzić automatycznie zawartości 10% książki, mogę tylko powiedzieć, że jest to wybrany zbiór 10 zasad (spośród wielu, które Joe Vitale prezentował już w poprzednich swoich książkach), które mają sprawić, że odmieni się nasze życie. Te 10 rozdziałów należy czytać codziennie po jednym, wracając do nich tyle razy, żeby okres czytania wynosił aż 30 dni (to zapewne wynika z faktu, iż mniej więcej tyle dni wymaganych jest do utrwalenia nowego podejścia do danego zagadnienia – w tym przypadku do obfitości w życiu).

Prócz tych 10 rozdzialików głównych jest jeszcze wstęp, posłowie i króciutka charakterystyka autora – polecam jedynie najzagorzalszym zwolennikom Joego Vitalego, ale nie tym, którzy od tej książki chcieliby zacząć przygodę z jego wiedzą, bo tu spotkają tylko zbyt duży skrót myślowy.

Komentarze

  1. Barbara 11 marca 2018 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.