Sekrety Sukcesu

Przebudź się! Odkryj sekret szczęścia i życia pozbawionego problemów – Joe Vitale

Przebudź się! Odkryj sekret szczęścia i życia pozbawionego problemów - Joe Vitale - przekonaniaPrzebudź się! Odkryj sekret szczęścia i życia pozbawionego problemów” to jedna z najnowszych książek Joego Vitalego. Powstała w 2011 roku (polskie wydanie w 2012). Autor przedstawia w niej podsumowanie całej swej wiedzy dotyczącej szczęśliwego życia w wielu jego aspektach. Książka jest spisaną wersją wydanego wcześniej kursu, zawiera więc prócz wiedzy także różnego typu ćwiczenia dla czytelnika, które mają pomóc mu zmienić jego dotychczasowe życie.

Już we wstępie Joe Vitale przedstawia kilka wartościowych wniosków, np. to, że przekonania, które Cię blokują, mieszczą się w podświadomości. Przykładem takiego funkcjonowania człowieka może być postawiona teza „Jeśli uważasz, że musisz cierpieć, żeby coś osiągnąć, faktycznie będziesz cierpieć, żeby to osiągnąć”. Kolejne przykłady przekonań tkwiących w naszych umysłach, które należy zmodyfikować dotyczą np. pieniędzy, które „są tylko narzędziem, które samo w sobie nie ma żadnej energii”. Dlatego nie ma sprzeczności między pracą nad własną duchowością a bogaceniem się materialnym, bowiem „Duchowość i materializm to dwie strony tej samej monety. To nie przeciwieństwa”. Przedstawiono też tezę na temat różnic między świadomością a podświadomością: „To, co przyciągasz, zależy od podświadomych przekonań, a nie od tego, co wyrażasz lub w co wierzysz na świadomym poziomie”.

Autor podsumowuje swoje doświadczenia i opinie innych, jakie zdobył na temat prawa przyciągania: „Zarówno Sekret jak i Prawo przyciągania, to jedynie wstęp do koncepcji prawa przyciągania. Nie wyjaśniają jej dogłębnie, nie tłumaczą wystarczająco jasno, żebyś był w stanie iść w świat i ją stosować. Dlatego tak dużo ludzi ma do niej krytyczne nastawienie.” – wnioski są następujące: prawo przyciągania to narzędzie, ale bez działania (w moim zestawieniu to piąty klucz do sukcesu) najczęściej nic nadzwyczajnego się nie stanie: „Zdecydowana większość osób nie podejmuje żadnego działania. Siedzą, oddają się wizualizacji, medytują, trzymają się za ręce, mruczą i wyobrażają siebie, że dostaną nowy samochód lub miliony i wielkie bogactwo, ale nic z tego nie wychodzi. Nie wychodzi, ponieważ nic nie robią”.

Bardzo ciekawe zagadnie poruszone w książce dotyczy przekazywania (w różnej formie, może to być nawet napiwek dla inspirującego kelnera) części swoich dochodów: „Jeśli przekazujesz dziesięć procent swoich pieniędzy dowolnej jednostce, która przyczyniła się do Twojego rozwoju duchowego, która Cię zainspirowała, to otwierasz swoje serce na to, żeby zacząć otrzymywać.”

Książka prócz klasycznego podsumowania wiedzy wcześniej opublikowanej zawiera jeszcze przemyślenia na temat tytułowego przebudzenia. Ponadto na końcu znajdują się dwa wywiady przeprowadzone z autorem książki oraz skrypt wystąpienia, który jest niejako skrótowym podsumowaniem wszystkich idei propagowanych przez Vitalego.

Można uznać po przeczytaniu tej pozycji, że to już pełnia wiedzy z zakresu duchowego marketingu i podejścia do sukcesu w życiu i biznesie, jaką to wiedzę pozyskał i przedstawił w swych książkach Joe Vitale. Jednak rok 2014 przynosi kolejną książkę tego autora, która w zamierzeniu jest kontynuacją najważniejszej moim zdaniem pozycji Zero ograniczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.