Sekrety Sukcesu

Magiczna moc umysłu – Marta Hiatt

Magiczna moc umysłu - Marta HiattKsiążka „Magiczna moc umysłu” jest dobra dla początkujących, zwłaszcza dla ludzi zagubionych, zakompleksionych, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu. Wiele porad Marty Hiatt jest podobnych do tych, którymi dzieli się z czytelnikami w swoich książkach Joe Vitale.

Zmiany w życiu na lepsze można uzyskać między innymi nakreślając pewien plan, czyli sposób postępowania pozwalający osiągnąć zamierzony cel: „Nie ma znaczenia, co pragniesz osiągnąć – zawsze powinieneś zaczynać od jasnego wyznaczenia sobie celu, a im doskonalsza idea, tym doskonalsze będzie jej ucieleśnienie”.

Autorka skupia się głównie na istocie hipnozy i autohipnozy jako potężnych narzędzi pozwalających tak przeprogramować swoją podświadomość, aby nasz umysł pozwalał nam czuć się szczęśliwymi ludźmi każdego dnia. Autorka podkreśla, iż „repetycja to podstawowa zasada skutecznych sugestii” – na tym polega skuteczność przekazu prostych haseł reklamowych. Dlatego „telewizyjne reklamy są pokazywane ciągle od nowa, tak że w końcu znudzona świadomość przestaje na nie zwracać uwagę. Od tego momentu przekaz reklamowy wędruje już bez żadnych przeszkód do podświadomości”. Do tych samych aspektów podświadomości, lecz w nieco inny, prostszy sposób nawiązuje inna książka dla początkujących Filozofia kaizen.

Podobnie jak w przypadku Sekretu, autorka podkreśla wizualizację, jako narzędzie pomocne w zmienianiu siebie na lepsze. Oto kolejne etapy pozwalające stworzyć sobie własną rzeczywistość poprzez obrazowanie:

1. Stosuj wyłącznie pozytywne sformułowania.

Magiczna moc umysłu - Marta Hiatt2. Niech Twoje afirmacje będą logiczne.

3. Bądź konkretny.

4. Nie śpiesz się!

5. Wyobraź sobie rezultat.

6. Poczuj się tak, jakbyś już miał to, czego pragniesz.

7. Podejmij jakieś działanie także na poziomie fizycznym.

8. Nigdy nie próbuj manipulować wolą innych ludzi.

9. Powtórzenia i koncentracja pomogą ziścić Twoje pragnienie.

Posługując się powyższymi zaleceniami, warto też pamiętać, aby unikać samosprawdzających się przepowiedni takich jak ta „Jeśli wstajemy rano z myślą, że czeka na nas kiepski dzień i że nic nam się nie uda, zapewne tak właśnie będzie”.

Dużo miejsca autorka poświęca sprawom zdrowia: „Wszystkie choroby sprowadzają się do jednego: w jakiś sposób zakłóciliśmy przepływ energii w naszych ciałach. Dlaczego? Ponieważ się boimy. Strach to najbardziej elementarne uczucie, podstawa wszystkich naszych negatywnych emocji. Boimy się okazać wrażliwość, obawiamy się, że ktoś nas zrani, że wydamy się innym niezbyt mądrzy albo że zostaniemy odrzuceni, z obawy przed krytyką nie mamy odwagi pokazać, kim tak na prawdę jesteśmy. Całą tą taktyką wycofywania się, ciągłej obrony i nieufności, ciągłych „powinienem/powinnam”, blokujemy właściwy obieg naszej energii życiowej i sami wystawiamy się na zachorowanie”.

W „Magicznej mocy umysłu” pojawia się sporo porad także dotyczących zdrowego odżywania, choć tu nie wszystkie są dość spójne z zasadami biologii, jednak na pewno podają właściwy kierunek dążenia do uzyskania lepszego zdrowia, a jak wiadomo w zdrowym ciele zdrowy duch! Oto siedem elementów niezbędnych do pozostania zdrowym przez całe życie:

1. Redukcja stresu: właściwe myślenie i ekspresja uczuć.

2. Regularne ćwiczenia.

3. Odpowiednie odżywianie.

4. Wystarczająca ilość odpoczynku i relaksu.

5. Zero używek (narkotyki/alkohol/papierosy).

6. Więzi społeczne: miłość/rodzina/przyjaciele/zwierzęta domowe.

7. Przyjmowanie jak najmniejszej ilości lekarstw, zarówno przepisanych przez lekarza jak i sprzedawanych bez recepty.

Marta Hiatt uważa hipnozę i autohipnozę za szczególnie wartościowe narzędzia budowania swej wartości, a przez to budowania lepszego świata wokół siebie. Na pewno po zapoznaniu się z tą lekturą warto rozważyć poszukanie kolejnej pozycji dotyczącej autohipnozy, aby szerzej poznać to zagadnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.