Sekrety Sukcesu

Wiara – Joe Vitale

Wiara. Siła Napędowa Sukcesu Joe VitaleKolejna z książek autorstwa Joego Vitalego, którą opisuję, to „Wiara” wydana w 2013 roku (wydanie polskie z 2014, w którym dodano podtytuł: Siła Napędowa Sukcesu). To dość nietypowa książka, bo jak napisał autor, napisana na zlecenie wydawnictwa, które zasugerowało tematykę. Po drugie stosunkowo krótka, jak na pozycje, które wcześniej publikował Joe Vitale. Trudno bowiem przebić treścią to, co pojawiło się w dwóch najważniejszych pozycjach, czyli w książce Prawo przyciągania – 5 prostych kroków do zdobycia bogactwa”  oraz w „Zero ograniczeń”. Jeśli ktoś nie zna tamtych pozycji, to może nie dostrzec w tej książce potencjału, jaki ma w sobie Joe Vitale.

Autor stwierdza, że „wiara musi mieć oparcie w rzeczywistości”, chodzi bowiem o to, że np. nie wystarczy ona do zdefiniowania na nowo praw fizyki. Po drugie, jeśli wierzymy w coś, co chcemy osiągnąć, to „za wiarą muszą iść czyny”, bez tego wiele nie da się osiągnąć. Ponadto nie należy stawiać wszystkiego na jedną kartę, bowiem „Wiara to coś, co pozwoli Ci pójść dalej, nawet jeżeli Twój pierwotny plan zawiedzie.” – trzeba bowiem mieć otwarty umysł, gdy pojawiają się nowe okazje prowadzące do osiągnięcia sukcesu.

Joe Vitale podkreśla tu dużą rolę wiary w siebie i innych ludzi, nie jest to bowiem typowa książka o wierze w sensie religijnym. W odniesieniu do innych ludzi autor stwierdza, że „Nie jesteś w stanie zmienić innych, możesz jednak zmodyfikować swój sposób myślenia i to, jak reagujesz”. Pojawia się w tej książce także przesłanie, aby nie karmić się negatywnymi informacjami, z jakich słyną dzienniki telewizyjne i prasa brukowa. Ponadto poświęcono nieco uwagi sprawom placebo, jako przykładu na ewidentne pozytywne skutki działania wiary (w tym wypadku na skuteczność terapii) na zdrowie człowieka.

Choć książka jest krótka, to treściwa, zawiera jak zwykle sporo opowieści z życia wziętych i polecam ją głównie tym, którzy zafascynowani są karierą i treściami oferowanymi przez autora. Na uwagę zasługuje też rozdział dotyczący ćwiczeń swojej wiary, podsumowujący całość książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.