Sekrety Sukcesu

Tajemnica fal mózgowych – Ilchi Lee

Tajemnica fal mózgowych. Przywróć rytm szczęśliwego i zdrowego życia - Ilchi LeeAutorem książki „Tajemnica fal mózgowych. Przywróć rytm szczęśliwego i zdrowego życia” jest Ilchi Lee. Przedstawia on sporo informacji na temat współdziałania mózgu i ciała, w tym na poziomie zachowania lub utraty zdrowia fizycznego jak i psychicznego.

W książce znajduje się wiele odwołań do badań naukowych. Na przykład w jednym z eksperymentów badacze pokazywali ludziom cierpiącym na alergie sztuczne kwiaty, co prowadziło do uaktywniania się objawów uczuleniowych bez kontaktu z pyłkami – wystarczyło, że ludzie ci nie wiedzieli, że kwiaty te są sztuczne. Przykład ten pokazuje, jak silny jest wpływ mózgu na reakcje biologiczne całego ciała.

Autor podkreśla dużą wagę stresu, który w dzisiejszych czasach silnie oddziałuje negatywnie na stan zdrowia ludzi. Dlatego warto zadbać o zmniejszenie poziomu stresu, a jedną z technik do tego prowadzących jest muzyka, która „jest tak podstawowym elementem doświadczenia życiowego, że nie będzie przesadą, gdy powiem, iż rytm jest bardzo istotny dla samego życia”.

W książce poruszono problem nadmiaru informacji we współczesnym świecie, w którym z tego powodu „zdrowie mózgu pozostawia zwykle sporo do życzenia”. Jedną z recept na ten stan rzeczy ma być odszukiwanie wokół siebie pozytywnych aspektów, a nie wzmacnianie tych negatywnych oferowanych przez media, które na ogół sprawiają, że ludzie mają złe samopoczucie.

Główny nurt tej pozycji ukierunkowany jest na zdrowe życie, bowiem prócz wielu omawianych aspektów związanych z działaniem mózgu, pod koniec książki znajduje się kilka punktów z ciekawym zestawem ćwiczeń, które można uznać za wartościowe dopełnienie biologicznej wiedzy na temat dbania o zdrowie przekazanej w książce Józefa Słoneckiego Zdrowie na własne życzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.