Sekrety Sukcesu

Milionerzy z wyboru. 21 tajemnic sukcesu – Brian Tracy

Milionerzy z wyboru. 21 tajemnic sukcesu - Brian TracyAutorem książki „Milionerzy z wyboru. 21 tajemnic sukcesu” jest Brian Tracy, człowiek, któremu z łatwością przychodzi pisanie przystępnym językiem wartościowej treści. Z jednej strony można rzec, że nadużywa tej umiejętności do wydawania co raz to nowych książek, ale przynajmniej jedną jego autorstwa warto przeczytać, aby zdecydować samemu, czy warto sięgnąć po kolejną pozycję.

Tytuł mówi wiele o konstrukcji tej książki będącej pewnego rodzaju podsumowaniem, krótkim przewodnikiem po zasadach wspomagających dojście do sukcesu. Nie chcę tu cytować wszystkich 21 tajemnic sukcesu (są to tytuły poszczególnych rozdziałów książki), żeby czytelnik sam mógł się zapoznać z tymi według mnie wybitnie ważnymi informacjami. Co więcej, książkę tę warto czytać nawet raz do roku (jest mała, zaledwie 80 niedużych stron pisanych sporą czcionką), żeby mieć pewność, że nie zbaczamy z kursu, dążąc najlepszą drogą do ustanowionego celu, który autor ustalił jako zostanie milionerem i utrzymanie tego stanu posiadania. Pozycja ta została napisana na podstawie licznych rozmów, które Brian Tracy przeprowadził z dużą liczbą osób, które same (np. bez otrzymania spadku) zdobyły swój majątek i powiększyły grono milionerów.

Jeśli ludzie nie odnoszą sukcesu finansowego, to dlatego, że nie są świadomi własnych możliwości, w związku z czym nawet nie próbują podjąć jakiegokolwiek działania” – ten cytat brzmi bardzo wymownie i odnosi się do piątego klucza sukcesu spośród 10 przeze mnie zdefiniowanych. Warto zatem podejmować działanie i doskonalić przy tym samego siebie, bowiem „Twoje życie będzie doskonalsze, jeśli i Ty sam staniesz się doskonalszy”.

Skoro już o moich kluczach do sukcesu opisanych na tej stronie, to klucz 1 również jest wspierany przez autora książki, a podsumowuje to w ten sposób „Gdyby nie ludzie, których poznasz i książki, które przeczytasz, za pięć lat byłbyś tym samym człowiekiem, co dziś”.

Brian Tracy w podsumowaniu stwierdza, że sukces nie jest kwestią szczęścia czy przypadku (co potwierdza autor książki Kod szczęścia), można go osiągnąć wytrwałością, stosując się do wymienionych w książce 21 tajemnic sukcesu.

Książkę warto przeczytać, nie patrząc na stosunek ceny do liczby stron, bo liczy się wartość bogatej i prostej w zrozumieniu treści, a nie jej ilość. Przy czym łatwiej będzie dojść do przedstawionych tu przeze mnie opinii, jeśli nie będzie to pierwsza czytana przez nas pozycja z literatury motywacyjnej, bo tu raczej mamy do czynienia z esencją wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.