Sekrety Sukcesu

Siedem zaginionych tajemnic sukcesu – Joe Vitale

Siedem zaginionych tajemnic sukcesu - Joe VitaleSiedem zaginionych tajemnic sukcesu”, której autorem jest Joe Vitale, to książka o zapomnianym już, a bardzo znanym w I połowie XX wieku specjaliście od marketingu, jakim był Bruce Barton. Jest ona przedstawieniem jego dokonań a także zawiera wiele porad na temat budowania tekstów i przekazów reklamowych. To dzięki niej zrozumiałem, dlaczego książki Vitalego są takie wciągające – sekretem jest ich pisanie na bazie opowieści z życia wziętych zarówno samego autora, jak i innych ludzi, zarówno tych znanych jak i zupełnie nieznanych szerszej grupie czytelników.

Zgodnie z tytułem książki zaprezentowano w niej siedem tajemnic sukcesu i wymieniona powyżej cecha jest jedną z owych tajemnic. Ponadto na końcu książki umieszczono sześć zasad reklamy według Bruce’a Bartona. Oba te zestawienia powinny być wystarczającą zachętą do nabycia tej książki, o ile tylko czytelnik jest zainteresowany zwiększeniem skuteczności pisania treści (nie tylko reklamowych).

Z innych wartościowych informacji warto odnotować jeszcze kilka. „Upraszczaj i skracaj swoje reklamy, rozmowy, listy i spotkania, aż nie zaczną trzeszczeć pod wpływem wywieranego nacisku. Zwięzłość to klucz” – tu też warto odnotować, że wpierw należy opracować wiele wersji haseł reklamowych, z których na końcu wybierze się tylko jedno – najlepsze.

Autor stwierdza, iż „reklamy muszą dawać coś wartościowego” – nie powinno się bowiem wmawiać klientom produktów i usług im nieprzydatnych lub kiepskiej jakości. Kolejny ciekawy wniosek przydatny w konstruowaniu reklamy polega na tym, że „ludzie chcą, żeby wszystko było łatwe; chcą, żeby podjąć za nich decyzję”.

Jak na Vitalego przystało, nie brak też i bardziej ogólnych, wartościowych sugestii „Zdobywaj pieniądze – ale czasem zatrzymuj się, żeby zastanowić się, ile Cię to kosztuje”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.