Sekrety Sukcesu

Sekrety sukcesu – szerokie horyzonty myślowe

Klucz do sukcesu - Sekrety sukcesuPostaram się w sposób przemyślany pokazać te sekrety sukcesu, które sam uznałem za wartościowe, bazując na przestudiowanych ciekawych pozycjach literatury oraz własnych (a także znanych mi osób) doświadczeniach życiowych. Ponieważ sekret, to pewnego rodzaju tajemnica, to ujawniając go, przestaje on być sekretem, a staje się powszechnie dostępną wiedzą. W związku z tym opisywane tu sekrety nazwę kluczami do osiągnięcia szczęśliwego życia.

Skoro czytasz ten artykuł, to znaczy, że poszukujesz lepszej życiowej drogi, bo być może z aktualnego życia nie jesteś w pełni zadowolony, a może po prostu chciałbyś wieść jeszcze szczęśliwsze życie, bo już wiele dobrego zdążyłeś wypracować. Ci, którzy nie są zadowoleni z życia i nie chcą tego zmienić, dla usprawiedliwienia swych porażek nazywają się pechowcami, co wskazuje badacz zachowań ludzkich, autor książki Kod szczęściaRichard Wiseman: „Brak jakichkolwiek prób odmiany losu w prosty sposób przekształca niskie oczekiwania pechowców w żałosną rzeczywistość”.

Niezależnie od tego, z jakiego punktu startowego zaczynasz i czy wybierzesz drogę Slowlane+ czy może bardziej ryzykowną, ale dającą większe szanse na niezależność finansową Fastlane, to poniższe przemyślenia dostępne w kolejnych artykułach na pewno będą dla Ciebie przydatne.

No właśnie – ktoś powie, że „co mi po tych wszystkich książkach, fajnie się pisze, ale rzeczywistość jest inna” – zawsze można i tak podchodzić, ale to nic innego jak mechanizm obronny podpowiadający nam, żeby niczego w życiu nie zmieniać. Oczywiście że od samego czytania nic się nie zmieni, ale kiedy od wiedzy przejedziemy do wdrażania w życie różnych pomysłów – to już niektóre z nich mogą przynieść pozytywne rezultaty!

Pogrupowałem poszczególne kategorie porad w tak zwane klucze sukcesu, z których warto korzystać – przy czym ważność jak i kolejność ich wdrażania nie musi być zgodna z przyjętą tu numeracją.

Klucz 1: Poszerzaj swą wiedzę dzięki czytaniu książek

Klucz do sekretu Joe Vitale - Sekrety sukcesuWszystko zaczyna się od uświadomienia sobie, że może być inaczej” – zatem czytanie wartościowych książek to pierwszy klucz do sukcesu: „Niewielu ludzi jest na tyle mądrych, żeby zainwestować w książkę, która pomoże im wieść szczęśliwsze życie” (oba cytaty: Joe Vitale). Jeszcze dobitniej akcentuje to w swojej książce „Sztuka bogacenia sięWallace D. Wattles: „Nie dasz rady podążać ku swym fascynacjom czy rozwijać swych możliwości intelektualnych, jeśli nie będziesz miał pieniędzy na książki czy czasu na lekturę”. Dlatego nie pomijaj też występujących w tym artykule linków do pomocniczych treści – poświęć na czytanie tyle czasu, ile potrzeba do dobrego przyswojenia opisanych tu sugestii i tez.

Chcę tu podkreślić, że słowo sukces nie dotyczy wyłącznie aspektu finansowego, dlatego czasem warto przypomnieć sobie to zdanie: „Zdobywaj pieniądze – ale czasem zatrzymuj się, żeby zastanowić się, ile Cię to kosztuje” (Joe Vitale). Sukces życiowy, to szersze pojęcie i warto zastanowić się, czy nasze dotychczasowe życie przebiegało zgodnie z tą definicją: „Życie jest podróżą, podczas której każdy z nas udoskonala swoją osobowość. To nieustanna praca, by każdego dnia stawać się lepszym”? (Joe Vitale).

Zapraszam do zapoznania się z kolejnymi kluczami sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.