Pełna nazwa opisywanej tu książki brzmi „Fizyka sukcesu. Naukowe metody osiągania osobistego i finansowego szczęścia”, a jej autorką jest Sandra Anne Taylor. Książkę podzielono w ciekawy sposób na 7 części, każda kolejna zawiera o 1 rozdział mniej, niż poprzednia. Część I to 7 kosmicznych praw sukcesu – autorka dużo miejsca poświęca w niej miejsca na afirmacje, podając przykłady tego, co w poszczególnych prawach sukcesu może pomóc.
Autorka przekazuje czytelnikowi wiele cennych uwag, nad którymi powinien się zastanowić, np. na temat strachu w kontekście poszukiwania szczęścia „Rodzi się on z braku satysfakcji z tego, co mamy i kim jesteśmy” – czyż nie jest to oczywiste? Wszak powinniśmy się cieszyć już tym, co mamy, a pracować nad tym, co jeszcze możemy uzyskać – a nie cieszyć się wyłącznie w zależności od rezultatu spełnienia się marzeń w przyszłości, martwiąc się teraźniejszością i nie doceniając chwili obecnej…
Należy dbać o harmonię w życiu, bowiem „im większy konflikt pojawia się między Twoimi myślami i uczuciami, tym więcej przyciągasz go z zewnątrz”. Idąc dalej tym tropem autorka stwierdza, że „pomiędzy tym, czego pragniesz, a tym, czego oczekujesz, jest ogromna różnica, więc ważne jest, by w sposób świadomy nieustannie oczekiwać tylko tego, co najlepsze”.
Sporo uwagi Taylor poświęciła też zbytnim uproszczeniom, do jakich mogą przywyknąć ci, którzy nie przeczytali ze zrozumieniem książek o Prawie Przyciągania i stali się wyłącznie marzycielami: „Pomiędzy marzycielami, a tymi, którzy rzeczywiście coś robią, istnieje ogromna różnica. Marzyciel będzie widział siebie w ekskluzywnym samochodzie lub na egzotycznych wakacjach, ale nie będzie miał pojęcia, w jaki sposób urzeczywistnić swe marzenie. Niestety piękne sny bez celu potrafią wytworzyć próżnię aktywności i energii, w której nic nie można zrobić – ani odnieść sukcesu”.
W książce opisano wiele reguł wspomagających w dojściu do sukcesu, a wśród nich cztery kroki do sukcesu. Pierwszym z nich jest skupienie się na celu, jaki chcemy osiągnąć. Drugim krokiem jest sporządzenie planu działania, a trzecim samo działanie każdego dnia. Najtrudniej w skrócie opisać krok czwarty, ale tu pomocnym będzie cytat „Osiągniesz to, czego pragniesz, jeśli zaufasz, uwolnisz się od negatywnych myśli i uczuć oraz każdego dnia będziesz roztaczać wokół siebie radość”. Ważne jest bowiem rozróżnienie między konsekwentnym działaniem prowadzącym do celu, a desperacją (blokującą działanie jak i kreatywność). Aby utrzymywać właściwy kurs i działać konsekwentnie, potrzeba stałej dawki entuzjazmu, który powinien być „obecny w każdej chwili Twojego życia i we wszystkim co robisz, aby coś w nim osiągnąć”.
Prócz entuzjazmu trzeba też dbać o unikanie negatywnych myśli i odczuć, trzymając się zasady „jeśli jesteś w dołku, przestań już kopać”. Zamiast bowiem skupiać się na porażkach, negatywnych aspektach życia, trzeba podejść do rzeczywistości inaczej: „jeśli pragniesz stworzyć dynamiczną świadomość sukcesu, przyjmij w życiu postawę radości”. Do prowadzenia życia pełnego sukcesów, trzeba spełnić dwa wymagania:
1. Musisz pragnąć odciąć się od rzeczy, które osłabiają Twoją energię i sprawiają, że jesteś nieszczęśliwy (odrzuć emocje takie jak strach przed przyszłością czy krytykę siebie i innych).
2. Doceniaj jak najwięcej aspektów teraźniejszości, a jednocześnie pracuj nad osiągnięciem swych celów w przyszłości.