Sekrety Sukcesu

Więcej niż oszczędzanie pieniędzy – Michał Szafrański

Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - Michał SzafrańskiTym razem wyjątkowo recenzja darmowego e-booka (elektroniczna postać książki chciałoby się powiedzieć – niestety nasz język powoli zamiera na rzecz angielskich wtrąceń) pod tytułem „Więcej niż oszczędzanie pieniędzy” autorstwa Michała Szafrańskiego, jednego ze znanych polskich blogerów. Jest to pozycja wyjątkowa, bowiem nie jest typową książką, lecz zapisem ścieżki dźwiękowej z nagrań wideo zaprezentowanych na blogu autora (tzw. podcasty – niestety autor nie ma w sobie tyle odwagi, aby zadbać o nasz język ojczysty i użyć jakiegoś krajowego odpowiednika na ten rodzaj nagrania wizyjnego, bo to już nie byłoby trendy). Dostępne są już 2 części tego e-booka.

Każdy e-book podzielony jest na 20 rozdziałów i część z nich faktycznie dotyczy porad na temat oszczędzania pieniędzy, jest tam też kilka niezwykle wartościowych wywiadów wpasowujących się w pierwsze słowo tytułu. Najciekawsza w mojej ocenie tematyka pojawiająca się w kilku rozdziałach dotyczy tego, jak kupować mieszkanie i to najlepiej na kredyt na własne potrzeby czy też na potrzeby późniejszego zarabiania na nim dzięki wynajmowaniu. To bardzo rzeczowy zestaw porad dla kogoś zainteresowanego tą tematyką i biorąc pod uwagę, że wszystko to dostajemy za darmo (tom I), warto skorzystać.

Druga część pojawiła się dopiero w lutym 2015 roku i zawiera już dużo szerszą tematykę, niż tylko samo oszczędzanie, sporo dotyczy blogosfery i inwestowania, a nawet rozwoju osobistego. Dostępny jest już i trzeci tom, który Michał sprezentował czytelnikom 6 grudnia 2015.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.